• gra_automatyczny_nauczyciel1gra_automatyczny_nauczyciel1
  • gra_automatyczny_nauczyciel2gra_automatyczny_nauczyciel2
  • gra_automatyczny_nauczyciel3gra_automatyczny_nauczyciel3
  • gra_automatyczny_nauczyciel4gra_automatyczny_nauczyciel4
  • gra_automatyczny_nauczyciel5gra_automatyczny_nauczyciel5
  • gra_automatyczny_nauczyciel6gra_automatyczny_nauczyciel6

 AUTOMATYCZNY NAUCZYCIEL
Ukladanka „Automatyczny Nauczyciel" jest rewelacyjną pomocą dla dzieci stawiających pierwsze kroki w opanowywaniu sztuki pisania i liczenia.
Nowość jej polega na tym, że w odróżnieniu od innych ukladanek ,,Automatyczny Nauczyciel” nie pozwala na ułożenie błędnej odpowiedzi, a dobrą odpowiedź sygnalizuje dzwonkiem.
Przy opracowywaniu zadań literowych wyrazy dobrano tak aby występowały w nich wszystkie litery alfabetu w różnych ukladach. Dziecko po nabraniu umiejętności w skladaniu wyrazów, odpowiadających obrazkom na kartonikach, będzie mogło z latwością układać inne proste słowa.
Dodatkową atrakcją jest przedstawienie zadań literowych w formie prostych rebusików, których odgadywanie rozwija inteligencję dziecka.
Przy rozwiązywaniu prostych zadań matematycznych w zakresie dodawania i odejmowania dziecko uczy się posługiwać wszystkimi cyframi.
Przy pomocy kartoników, które przedstawiają różne położenia wskazówek zegara można nauczyć się odczytywania godzin.
Aparacik należy postawić na stole. Jedną z wybranych tekturek z obrazkiem wsuwamy w szparę równo aż do napotkania oporu. Następnie odgadujemy znaczenie obrazka, które będzie zawsze słowem czteroliterowym. Teraz spośród załączonego zestawu wybieramy pierwszą literę danego wyrazu, wkładamy w pierwsze gniazdko i przyciskamy palcem aby ułożyła się płasko. Prawidłowa literka wchodzi lekko do gniazdka. Jeżeli wybrana została literka nieprawidłowa lub jest wkładana na odwrót, nie należy jej wciskać na siłę, gdyż można spowodować zniszczenie tekturki. Z kolei umieszczamy drugą literkę wyrazu potem trzecią i czwartą.
Pamiętajmy, że literki nie wejdą w gniazdko jeżeli nie będą umieszczone po kolei, tak jak przy pisaniu od lewej do prawej strony. Prawidłowe ułożenie wyrazu aparacik oznajmi dzwonkiem.