Stare Graty - przedmioty z PRL, gry planszowe

 

CHIŃCZYK
Gra dla 2 do 4 graczy. • Plansza z kolorowymi polami wyjściowymi • zestaw pionków po cztery w jednym kolorze dla każdego gracza • kostka do gry
Zasady gry Piony wszystkich graczy są ustawione na kwadratowych polach wyiści w tym samym kolorze. Okrągłe pola w tym samym kolorze to pola start Rozpoczynającego grę wyznacza się rzutami kostką, następni startuia zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Aby wystawić pion na pole startowe gracz mus wyrzucić 6 oczek. Każde następne 6 oczek daje możliwość wystawienia kolejnego piona lub przesunięcia się na okrągłych polach. Gracze przesuwa swoje piony w kierunku przeciwnym ruchowi wskazówek zegara o ilość pól równą ilości wyrzuconych oczek. Na jednym polu może stać tylko jeden pion. Pion stojący na polu, na którym stanąć ma inny pion, zostaje przez niego zbity i wraca na swoje pole wyjściowe.
Pion, który obszedł całą planszę i dotarł do swojego pola startowego, wchodzi na kolorowe pola końcowe. Na pola końcowe wchodzi się według ilości wyrzuconych oczek. Jeśli ilość wyrzuconych oczek nie po na wejście, gracz rezygnuje z ruchu. Wygrywa gracz, który pierwszy wprowadzi wszystkie swoje piony na pola końcowe.

 

MOSTY
Gra dla 2 graczy • Plansza z niebieskim tłem
4 piony" w postaci jasnych i ciemnych drewienek - mostów.
Zasady gry Gracze losują kolor pionów i tym samym kolor pól, po których będą się poruszać na planszy. Grę rozpoczyna grający białymi pionami. Gracze wykonują kolejne ruchy, polegające na wyłożeniu po kolei swoich pionów na planszy tak, aby łączyły po dwa punkty tego samego koloru. Gdy wszystkie piony znajdują się już na planszy, gracze podejmują dowolnie wybrany swój pion i ustawiają go na wybranym przez siebie miejscu. Wygrywa gracz, który połączy ciągłą linią dwa przeciwległe brzegi planszy.

 

Pin It

Komentarze obsługiwane przez CComment

nostalgia stronaKoniecznie odwiedź - nostaliga.pl!
Bardzo ciekawie prowadzona strona o dzieciństwie lat 70-80.


 

Stare Graty - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kolekcja gier planszowych PRL, lata 50te-90te.
Stare zabawki, antyki i starocie.
Pamiątki z dawnych lat. Skup antyków i staroci.