Stare Graty - przedmioty z PRL, gry planszowe

 SPÓŁDZIELNIA PRACY PRZEMYSŁU ARTYSTYCZNEGO Warszawa, ŚWIATOWID " ul. Filtrowa 54/58
GRZYBOBRANIE
Gra składa się z planszy, 4 koszyczków, 25 grzybków i kostki.
Każdy z grających wybiera sobie koszyczek i ustawia go na jednym z czterech żółtych kółek. Następnie rzucamy kolejno kostką. Wyruszamy do lasu na grzybobranie dopiero po wyrzuceniu szóstki, drugi rzut wskazuje grającemu gdzie ma się zatrzymać.
Przy następnych rzutach posuwamy się o tyle kółek naprzód – ile punktów otrzymamy przy pomocy kostki. Gdy stanie przy kółku, na którym rośnie grzybek, a czasem nawet dwa, zrywamy je do koszyczka.
W lesie możemy zobaczyć różne rośliny i zwierzęta, które napewno nas zaciekawią, gdy jednak stanąwszy na podwójnym żółtym kółku, przyglądamy się im zbyt długo, tracimy jedną kolejkę narażając się na zabłądzenie. Muchomorów nie należy zbierać - bo są trujące, nie należy także niepotrzebnie zrywać leśnych kwiatów, które zaraz zwiędną.
Grający, który zatrzyma się w kółku podwójnym żółto-brązowym, na widok sowy niepotrzebnie ucieka, cofając się aż na podobne kółko wstecz. Jeżeli jednak spotka się po raz drugi już się nie boi i śmiało idzie dalej.
Przez las przepływa strumyk. Jeżeli niepotrzebnie zatrzymamy się na kładce (kółko położone na strumyku) przez nieuwagę tracimy jeden grzybek, naturalnie, jeżeli już mamy zbiory w koszyku.
Przy ostatniej przeprawie tracimy aż dwa grzybki. Trudno. Może za następnym razem grzybobranie lepiej się uda.
Kończymy wędrówkę bez względu na to, czy wyrzucimy ilość punktów ściśle odpowiadającą ilości pozostałych kółek, czy nie.
Grający który pierwszy skończył grzybobranie czeka jednak na skraju lasu na pozostałych. Dopiero potem następuje wspólne przeliczenie zbiorów. Wygrywa ten kto ma najwięcej grzybków.
„Zespół zam. 436 60000 T-26

 

Pin It

Komentarze obsługiwane przez CComment

nostalgia stronaKoniecznie odwiedź - nostaliga.pl!
Bardzo ciekawie prowadzona strona o dzieciństwie lat 70-80.


 

Stare Graty - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kolekcja gier planszowych PRL, lata 50te-90te.
Stare zabawki, antyki i starocie.
Pamiątki z dawnych lat. Skup antyków i staroci.