Stare Graty - przedmioty z PRL, gry planszowe

 

MAKLER GIEŁDOWY jest gra ekonomiczną, w której Twój sukces zależy od decyzji podejmowanych przez Ciebie i przez Twoich partnerów. W trakcie rozgrywki uczestniczysz w giełdach i na przemian występujesz w roli kupującego surowce i sprzedającego towar; wpływasz na mechanizmy rynkowe - decydujesz o cenach, podaży i popycie; między giełdami jesteś producentem - decydujesz o ilości i jakości wytwarzanego towaru.

Wygrasz, jeśli będziesz właściwie oceniał sytuację rynkową, trafnie przewidywał poczynania partnerów i podejmował najlepsze decyzje.

Gra składa się z: - tabeli cen i decyzji giełdowych, - kart operacji maklera,

Sześć rodzajów biletów płatniczych o różnych nominałach: 1,5, 10, 50, 100, 500 trzech rodzajów kart surowcowych: surowce standardowe, wysokiej jakości, najwyższej jakości, kredki świecowej do prowadzenia zapisów w tabeli cen decyzji giełdowych (po zakończeniu gry zapis usuwa się wilgotną ściereczką).

W rozgrywce może brać udział od 2 do 6 osób. Jedna z nich pełni dodatkowo funkcje bankiera – sprzedaje surowce, prowadzi zapis w tabeli cen decyzji giełdowych oraz przyjmuje i wypłaca pieniądze. Jedna partia trwa dwanaście rund odpowiadających dwunastu miesią. com. W każdej rundzie powtarza się cykl czynności: zakup surowców, produkcja, sprzedaż wyrobów. Celem gry jest zakończenie dwunastu rund z jak największym zyskiem.

 

Na początku każdy otrzymuje bilety płatnicze o łącznej wartości 1000, za które kupuje od bankiera surowce w pierwszej rundzie. Ogólny schemat rozgrywki w każdej rundzie jest identyczny – składa się z sześciu etapów opisanych niżej.

 

Pin It

Komentarze obsługiwane przez CComment

nostalgia stronaKoniecznie odwiedź - nostaliga.pl!
Bardzo ciekawie prowadzona strona o dzieciństwie lat 70-80.


 

Stare Graty - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kolekcja gier planszowych PRL, lata 50te-90te.
Stare zabawki, antyki i starocie.
Pamiątki z dawnych lat. Skup antyków i staroci.