Stare Graty - przedmioty z PRL, gry planszowe

 

 

INSTRUKCJA DO GRY „OSTROŻNIE KIEROWCO."

Gra składa się z planszy, 16 samochodów, jednej kostki do rzucania i 12 szt. znaków drogowych. W grze mogą brać udział 2 do 4 osób. Każdy z graczy otrzymuje 4 samochody w wybranym przez siebie kolorze i ustawia je w miejseu startu.

Samochody ustawia się przodem do wyjścia.

zosody ory Grę rozpoczyna się od losowania przez rzucanie kostką. Ten z graczy, który wyrzuci 6 oczek rozpoczyna grę wystawiając samochód na pole ze strzałką, ponownie rzucając kostką rusza do przodu zgodnie z jej kierunkiem o tyle pol ile wyrzucił oczek. Następnym graczem rzucającym kostką jest partner siedzący po lewej stronie rozpoczynającego grę. arba Samochody mogą się wyprzedzać o ile na ich drodze nie ma zakezu. Gracze otrzymują drogę losowania po trzy znaki drogowe (jeżeli grają dwie osoby otrzymują po sześć znaków). Znaki te wykorzystuje się w czasie gry, wtedy kiedy gracz wyrzuci trzy oczka. Wowezas posuwając swój samochód do przodu ustawia jeden ze maków przed samochodem przeciwnika celem utrudnienia mu przejedu.

O Zawodnik przed którym ustawiono znak drogowy stosuje się do nizej podanego w insttukcji regulaminu. Po wykonaniu swego zadania znak drogowy zabiera i może go wykorzystaé kładce w czasie dalszej gry przed samochodem przeciwnika.

Wvorywa ten, który pierwszy przejdzie trasę wszystkimi ezterema samochodami.

Wracające samochody ustawia się na mecie tyłem do wyjścia.

 

Pin It

Komentarze obsługiwane przez CComment

nostalgia stronaKoniecznie odwiedź - nostaliga.pl!
Bardzo ciekawie prowadzona strona o dzieciństwie lat 70-80.


 

Stare Graty - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kolekcja gier planszowych PRL, lata 50te-90te.
Stare zabawki, antyki i starocie.
Pamiątki z dawnych lat. Skup antyków i staroci.