INSTRUKCJA DO GRY „OSTROŻNIE KIEROWCO."

Gra składa się z planszy, 16 samochodów, jednej kostki do rzucania i 12 szt. znaków drogowych. W grze mogą brać udział 2 do 4 osób. Każdy z graczy otrzymuje 4 samochody w wybranym przez siebie kolorze i ustawia je w miejseu startu.

Samochody ustawia się przodem do wyjścia.

zosody ory Grę rozpoczyna się od losowania przez rzucanie kostką. Ten z graczy, który wyrzuci 6 oczek rozpoczyna grę wystawiając samochód na pole ze strzałką, ponownie rzucając kostką rusza do przodu zgodnie z jej kierunkiem o tyle pol ile wyrzucił oczek. Następnym graczem rzucającym kostką jest partner siedzący po lewej stronie rozpoczynającego grę. arba Samochody mogą się wyprzedzać o ile na ich drodze nie ma zakezu. Gracze otrzymują drogę losowania po trzy znaki drogowe (jeżeli grają dwie osoby otrzymują po sześć znaków). Znaki te wykorzystuje się w czasie gry, wtedy kiedy gracz wyrzuci trzy oczka. Wowezas posuwając swój samochód do przodu ustawia jeden ze maków przed samochodem przeciwnika celem utrudnienia mu przejedu.

O Zawodnik przed którym ustawiono znak drogowy stosuje się do nizej podanego w insttukcji regulaminu. Po wykonaniu swego zadania znak drogowy zabiera i może go wykorzystaé kładce w czasie dalszej gry przed samochodem przeciwnika.

Wvorywa ten, który pierwszy przejdzie trasę wszystkimi ezterema samochodami.

Wracające samochody ustawia się na mecie tyłem do wyjścia.

 

  • ostroznie_kierowco_1ostroznie_kierowco_1
  • ostroznie_kierowco_2ostroznie_kierowco_2
  • ostroznie_kierowco_3ostroznie_kierowco_3
  • ostroznie_kierowco_4ostroznie_kierowco_4
  • ostroznie_kierowco_5ostroznie_kierowco_5
  • ostroznie_kierowco_6ostroznie_kierowco_6