• szalenczywyscig_novina__2szalenczywyscig_novina__2
  • szalenczywyscig_novina__3szalenczywyscig_novina__3
  • szalenczywyscig_novina__4szalenczywyscig_novina__4
  • szalenczywyscig_novina__5szalenczywyscig_novina__5
  • szalenczywyscig_novina__6szalenczywyscig_novina__6

 WSTĘP
W pierwszej połowie XXI wieku, w Stanach Zjednoczonych powstała nowa formuła wyścigu samochodowego, zwana „Wyścigiem Szaleńców". Na starcie stają uzbrojone i opancerzone wozy oraz kierowcy gotowi ryzykować własnym życiem dla wielkiej kariery i wielkich pieniędzy. W tych niezwykle dochodowych zawodach obowiązuje bowiem tylko jeden zakaz: nie wolno używać ostrej amunicji, a walką na torze rządzi tylko jedna zasada: zwycięzca bierze wszystko.
ROZDZIAŁ 1
1.1. WPROWADZENIE
,,Szaleńczy Wyścig” jest grą przeznaczoną dla 2-6 osób. Rozgrywka symuluje wyścig samochodowy, uwzględniając różne rodzaje nawierzchni, odmienne wyposażenie pojazdów, a przede wszystkim umiejętności i technikę jazdy kierowców. Gra wiernie odtwarza reakcje samochodów na wykonywane manewry oraz wszystkie sytuacje, z jakimi można się spotkać na torze rajdowym. Uczestnicy mogą również prowadzić ze sobą walkę, stosując różnego rodzaju broń i specjalne opancerzenie pojazdów. Instrukcja do „Szaleńczego Wyścigu” zawiera wersję podstawowągry, wersję uproszczoną oraz urozmaicenia, które mogą być wprowadzane przez zaawansowanych graczy. Jeśli nie spotkałeś się wcześniej z grami symulacyjnymi, rozpocznij od wersji uproszczonej, by po kilku rozgrywkach przejść do wariantu podstawowego. Gracze zaawansowani mogą. prowadzić rozgrywkę w wersji podstawowej, wprowadzając do niej kolejne urozmaicenia opisane w 12 rozdziale instrukcji. 1.2. ZESTAW DO GRY
Zestaw do gry składa się z 3 obustronnie zadrukowanych plansz, przedstawiających tory wyścigowe, oraz zawiera: 30 żetonów nawierzchni (po 10 żetonów symbolizujących każdą z 3 rodzajów nawierzchni), 15 żetonów przeszkód (po 3 żetony reprezentujące każdy z 5 rodzajów przeszkód), 78 kart wyposażenia samochodów (18 kart opon i po 6 kart każdego z 10 rodzajów dodatkowego wyposażenia), 78 żetonów broni, 6 żetonów samochodów, 6 żetonów wraków samochodówi kilka kart wozów. W zestawie do gry znajdują się również karty zawierające tabele poślizgów i tabelę taktów oraz jedna kość sześcienna.
ROZDZIAŁ 2
2.1. WERSJA PODSTAWOWA: PRZYGOTOWANIE DO ROZGRYWKI
Przed rozpoczęciem gry, uczestnicy muszą wybrać tor, na którym będzie rozgrywał sie wyścia oraz rozdzielić między siebie karty i żetony samochodów. Następnie należy ustalić kolejność samochodów na starcie. Uczestnicy mogą rozgrywać pojedyncze wyścigi lub walczyć o mistrzostwo, ścigając się kolejno na różnych torach. Zasady prowadzenia serii wyścigów zostały opisane w rozdziale 12 instrukcii.