Zasady gry planszowej
BARYKADA Barykada jest grą planszową dla 2, 3 lub 4 osób - dzieci od lat 6, młodzieży i dorosłych. W skład gry wchodzi plansza, 20 pionków w czterech kolorach (po 5 dla każdego gracza), 11 pionków - barykad w jednym kolorze oraz kostka.
Na wstępie uczestnicy ustawiają na polach wyjściowych pionki, którymi będą grali, a na polach z kółkami pionki jednakowego koloru pełniące funkcje barykad. Pole z gwiazdką jest polem końcowym.
Rozpoczynający grę rzuca kostką i jeden ze swych pionków przesuwa o tyle pól, ile oczek wyrzucił. Podczas przesuwania pionków można wymijać pionki przeciwników, nie wolno natomiast przeskakiwać barykad. Aby przesunąć swój pionek poza barykadę, gracz musi ją zbić, tzn. wyrzucić kostką tyle oczek, by pionek zatrzymał się na polu zajmowanym przez barykadę. Zbitą barykadę ustawia gracz na dowolnym polu powyżej linii przerywanej, w celu utrudnienia przesuwania się pionków przeciwników. Jeżeli w wyniku ruchu pionek gracza stanie na polu zajmowanym przez pionek innego gracza, zbija ten pionek. Zbity pionek wraca na jedno ze swych pól wyjściowych. Ten z graczy, który pierwszy doprowadzi jeden ze swych pionków na pole końcowe, wygrywa grę. Aby zakończyć grę gracz musi wyrzucić kostką tyle oczek, by dokładnie stanąć na końcowym polu. Pionek można przesuwać do tyłu, ale z ruchu nie można zrezygnować.
Życzymy przyjemnej zabawy

 

  • barykada_gra_planszowa_prl_2barykada_gra_planszowa_prl_2
  • barykada_gra_planszowa_prl_3barykada_gra_planszowa_prl_3
  • barykada_gra_planszowa_prl_4barykada_gra_planszowa_prl_4
  • barykada_gra_planszowa_prl_5barykada_gra_planszowa_prl_5
  • barykada_gra_planszowa_prl_6barykada_gra_planszowa_prl_6