MINIRULETKA
gra towarzyska
Ruletka jako gra towarzyska jest przeznaczona dla dorastającej młodzieży i dla dorosłych. Składa się z następujących elementów: 1) kompletna ruletka z obrotowym krzyżem, 2) pole do obstawiania, 3) kulka stalowa (2 sztuki), 4) instrukcja z zasadami do gry, 5) żetony o następujących wartościach: 5, 10, 20. 50 (po 10 szt.), 6) lapka do zgarniania żetonów.
ZASADY GRY
W ruletce istnieje możliwość wielu różnych kombinacji obstawiania, dzięki czemu gra jest interesująca i stanowi doskonalą rozrywkę. Liczba grających jest nieograniczona. Zachęcamy do gry samymi żetonami.
Przed rozpoczęciem gry wybiera się bankiera, który nie uczestniczy w obstawianiu, tylko obsługuie rul-tkę, rozdzidla żetony, wypłaca wygrane i kontroluje żeby wygrana została wypłacona właściwemu graczowi.
Przy ewentualnych nieporozumieniach decyzje bankiera są nieodwołalne. Zwracamy uwagę, że przed rozpoczęciem gry bankier musi dysponować żetonami siarowiącymi podstawowy bank na wszystkie kolejne gry. Według rachunku prawdopogobieństwa bank jest w położeniu korzystniejszym i dlatego zalecamy, żeby wszyscy uczestnicy gry złożyli się na bank wpłacając uzgodnione ilości żetonów.
Jeżeli podczas gry bank zostanie wyczerpany, a grający chcą grę kontynuować, można w taki sam sposób założyć nowy bank. Każdy z grających może obstawić raz lub kilka razy, także pole obstawione już przez kogoś innego. Jeżeli wygrana padnie na pole obstawione przez kilku grających, jej wielkość zostanie rozdzielona według wysokości poszczególnych stawek.
Po słowie bankiera: ,,Gra się rozpoczyna" grający obstawiają poszczególne pola na planie gry. Po zawołaniu bankiera ,.Koniec obstawiania" - nikt już nie może więcej obstawiać.
Ruletka zostaje wprowadzona w ruch - kuleczkę wrzuca się w kierunku przeciwnym do ruchu ruletki. Pole, na którym kuleczka się zatrzyma, po całkowitym ustaniu ruletki stanowi wygrywającą liczbę.

 

  • ruletka_1ruletka_1
  • ruletka_2ruletka_2
  • ruletka_3ruletka_3
  • ruletka_4ruletka_4
  • ruletka_5ruletka_5