1. W grze udział biorą dwie osoby. Celem jest uzyskanie kontroli nad największą ilością statków kosmicznych.
2. Każdy z graczy dysponuje kompletem pionków (11 sztuk) i Bazą Księżycowa (pionek wysoki), w tym samym kolorze. Grę inicjują rzuty kostką. Największa liczba oczek daje prawo startu.
3. W użyciu są dwie kostki. Gracze rzucają na przemian. Suma oczek z obu kostek to numer pola, które ma być zajęte. Przykładowo, jeżeli gracz wyrzucił 5 i 4, umieszcza swój pionek na polu 9 pod warunkiem, że jest ono wolne. Jeżeli gracz wyrzucił 7, umieszcza na Księżycu swoja Baze Księżycową. Zajęcie Księżyca jest niezbędne do uzyskania kontroli nad statkami kosmicznymi.
4. Gdy któryś z graczy opanuje Księżyc, może zastąpić jakikolwiek pionek przeciwnika swoim, o ile wyrzuci odpowiednią liczbę. Jeżeli kontrolujący Księżyc wyrzuci na przykład 6, a pole to jest już zajęte przez przeciwnika, może usunąć jego pionek i zastąpić własnym. Przeciwnik odzyskuje władzę nad księżycem tylko wtedy, gdy wyrzuci 7. Znajdująca się tam dotychczas Baza opuszcza planetę.
5. Gdy wszystkie pola ponumerowane od 2 do 12 są zajęte gra jest skończona. Wygrywa gracz, który uzyskał kontrolę nad większą ilością statków kosmicznych (włączając w to Bazę Księżycową.) Pole gry znajduje się na pudełku.

 

  • zdobywcyksiezyca_1zdobywcyksiezyca_1
  • zdobywcyksiezyca_2zdobywcyksiezyca_2
  • zdobywcyksiezyca_3zdobywcyksiezyca_3
  • zdobywcyksiezyca_4zdobywcyksiezyca_4